Чудотворна ікона
Ікона миру Матері Божої Ласкавої постала на зламі XVII–XVIII століть як копія Ченстоховської Богородиці. Перша згадка про неї датується 1742 роком. Ікону написав 70-літній побожний іконописець Даниїл на прохання секретаря вірменської спільноти Донінга, який завдяки палкій молитві та глибокій вірі чудесно зцілився від тяжкої хвороби очей. Він перший побачив сльози на обличчі Матері Божої. Згодом Донінг відніс ікону до найближчої вірменської церкви. Із часом слава чудотворної дії ікони рознеслась між народом. 22 серпня 1742 р. комісія визнала надприродний характер цього явища. Справжніх чуд і ласк, які отримували шанувальники Богородиці було так багато, що її назвали Ласкавою.
Розголос, який отримала ікона, був поширений завдяки папі римському Пію VI. У часі між Першою і Другою світовими війнами о. Францішек Комусевич розпочав клопотання про надання чудотворній іконі папських корон. Прохання на коронацію підписалі 20 єпископів трьох обрядів, включно з Митрополитом Галицьким кир Андреєм Шептицьким та єпископом Станиславівським Григорієм Хомишиним.
Апостольська столиця визнала ікону Матері Божої Ласкавої чудотворною і на 30 травня 1937 р. була призначена її коронація. У цій події взяли участь три конфесії, що засвідчило єдність Вселенської Церкви. Молитовна присутність 17 єпископів та великої кількості вірних – це був знак особливої присутності Матері Божої у місті Станиславові.
У 1946 році ікона була врятована від більшовиків і вивезена за новий кордон Польщі.
На прохання отців-василіян м. Івано-Франківська протягом жовтня 2009 р. – березня 2010 р. с. Августина СНДМ написала копію чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої, маючи готові її зразки, привезені з Польщі.
5 квітня 2010 р. правлячий єпископ Івано-Франківської єпархії УГКЦ Володимир Війтишин та єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії Преосвященний Софрон Мудрий ЧСВВ благословили та освятили копію чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої в церкві Царя Христа монастиря отців-василіян.
З благословення своїх владик 21 квітня 2010 р. ігумен монастиря отців-василіян о. Йосафат Фітель ЧСВВ та о. Порфирій Шумило ЧСВВ освятили копію чудотворної ікони біля оригіналу Матері Божої Ласкавої в м. Гданську (Польща), 23 квітня 2010 р. – в м. Лобженіца (Польща) біля чудотворної ікони Гурецької, а 24 квітня 2010 р. – біля чудотворної ікони Ченстоховської (Польща). Ікона отримала потрійну силу: ласкавість – від ікони Матері Божої Ласкавої, потіхи – від ікони Матері Божої Гурецької та ясність – від ікони Матері Божої Ченстоховської.
На сьогоднішній час копія чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої Станіславівської виставлена для загального вшанування вірних і молитви в бічному вівтарі храму Царя Христа монастиря отців-василіян м. Івано-Франківська, тож усі охочі мають можливість торкнутися своїм тілом чи душею до прекрасної Цариці неба та землі.