Слова, які зроблять піст ефективним

Великий Піст – це чудова нагода сказати ближнім три важливі фрази: “Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ”. Люблю не за щось, а не зважаючи ні на що. Люблю тоді, коли у стосунках дощ, туман, буревій і цунамі. Ціную добро вчинене для мене, дякую за присутність і підтримку подаровану мені. Любити – дієслово, яке відповідає на запитання: “що робити?”. Тому наша любов має бути дієвою. Любити – це щось робити: розуміти, піклуватися, бути поряд, довіряти, обіцяти і виконувати, бажати іншим добра. Любити навчив нас Ісус Христос. Оскільки, прийшов у світ для любові. Любов’ю було сповнене Його життя. У любові подарував себе для інших.

“ПРОБАЧ МЕНІ”. Піст – це також час для прощення. Ісус Христос навчив нас пробачати. Іноді зробити перший крок до примирення є дуже важко. Наша гордість, власне его, не дають нам можливості бути справжніми. І тоді, коли ми намагаємося вибачитися, у нас виходить щось типу “самі винні”. Буває і так, що комусь ми не можемо пробачити навіть дрібниці, а комусь пробачаємо все. Важливо зрозуміти, що не завжди вибачення просить той, хто винен, але той, хто цінує відносини. Пробачити – означає подарувати іншій людині шанс, забути все погане, почати писати історію відносин з початку, забути біль, образи, непорозуміння. Це можливість уподібнитися до Бога, а своєму серцю подарувати відчуття полегшення, радості, миру.

Третя фундаментальна фраза, яку людям сказати не є легко: “ДОПОМОЖИ МЕНІ”. Ісус Христос своєю Хресною Дорогою мовчки просить про допомогу. Час Великого Посту – є нагодою допомогти Господу нести важкий хрест. Відмовитися від приємності, галасу, розкоші, а натомість спробувати присвятити цей час Богу. Також піст – це чудова можливість очистити свою душу від гріхів, молитовно збагатити життя, і подарувати Христові один міліметр простору у своєму серці. Покаятися і прийняти св. Причастя. А ближнім сказати те наскільки сильно ми їх любимо, попросити пробачення і знайти силу вибачити, допомагати і благати про поміч тоді, коли у житті впоратися самому є надто складно.

бр.Матей Кравчишин, ЧСВВ