Мирянський Чин Святого Василія Великого

Релігійно-культурне згуртування католиків, що бажають стати досконалими християнами за наукою св. Отця Василія Великого, має назву: МИРЯНСЬКИЙ ЧИН СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО (МЧСВВ).

Осередок Мирянського Чину був зорганізований в м. Івано-Франківську владикою Яковом Тимчуком, ЧСВВ в часі підпілля 21 вересня 1977 року. Після виходу УГКЦ з підпілля з відкриттям церкви Царя Христа 21 вересня 1990 року Мирянський Чин став належати до парафії Царя Христа при монастирі Отців Василіян.

Мета Мирянського Чину Святого Василія Великого є: в усьому шукати Божого вподобання й освячення своїх членів та будувати Царство Боже в душах ближніх, згідно з наукою Ісуса Христа та засадами святого Отця Василія Великого.

Притаманним завданням Мирянського Чину Святого Василія Великого є:виконувати апостольську працю в різних її видах і потребах; захищати і поширювати єдність Церкви; виконувати харитативну, суспільну, виховну й наукову працю в різних обставинах життя в дусі святого Василія Великого.

Засоби до осягнення наміченої мети такі: молитва, часте приймання святих Таїн, духовні вправи, практикування християнських чеснот, сумлінне виконування станових обов’язків, діла милосердя для ближніх й апостолят у духовній злуці з Чином Святого Василія Великого.

Члени Мирянського Чину Святого Василія Великого – це люди доброї волі, чоловіки й жінки, одружені й вільні, від 20-го року життя, також священнослужителі, що бажають здійснювати у своєму житті ідеал досконалого духовного життя, згідно з ученням св. Василія.

Сестри і брати Чину є практикуючими християнами і живуть євхаристійним життям. Вони провадять активну апостольську діяльність на парафії, індивідуально, в сім’ях, у спільноті Чину та місійну.

На парафії членами Чину здійснюється: спів богослужінь у храмі, молитовний апостолят, організація прощ до святих місць України, опіка “Духовної школи” ім. Митрополита Андрея Шептицького, прибирання та благоустрій храму і прицерковної території, опіка потребуючих членів Чину. Місійна діяльність сестер - це опіка дітьми сиротами і дітьми з малозабезпечених сімей в допоміжній школі-інтернаті в с. Микуличин Яремчанської міськради та опіка дітей і їх катехизація в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Сестри провадять місійну працю і в слідчому ізоляторі міста, де співають в неділю і свята в капличці св. Миколая Святу Літургію, катехизують ув’язнених, займаються благодійною діяльністю. Сестри працюють в лікарнях міста, провадять місійну працю серед військових ЗСУ, допомагають переселенцям зі східних районів країни і Криму та потребуючим людям.

На даний час до осідку МЧСВВ при монастирі оо. Василіян в Івано-Франківську належить більше як 300 осіб з міста і області.

Настоятелька МЧСВВ – с. Марія Надія Кирилюк, МЧСВВ.

Духовний провідник МЧСВВ – о. Павло Яхимець, ЧСВВ.