Фестивалі

Завершився десятий ювілейний Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»

Січень 15, 2019

Завершальний день «Коляди на Майзлях» розпочався Архієрейською Божественною літургією, яку очолив Глава УГКЦ Святослав Шевчук. Присутніми на літургії були також міністр культури України Євген Нищук, керівники Івано-Франківська та області, представники закордонних делегацій, духовенство.

«Наша Київська церква, спадкоємцями якої ми є, є Софіїною церквою, що носить особливу Божественну мудрість, - наголосив Блаженніший Святослав, звертаючись до присутніх на літургії. - І ми знаємо - та Божественна Премудрість, ікона якої навічно записана як ідентичність київського християнства, по-особливому віддзеркалювалася в монашестві Київської Церкви. Тому не дивно, що саме ця монаша василіянська обитель стала престолом, осердям фестивалю української коляди, яка вийшла на міжнародний рівень. Бо саме українське монашество зберігало мудрість Київської церкви, було осердям книжної науки, культури, мистецтва, тому куди могла привести Божа мудрість Київського християнства наших колядників з України і цілого світу? – До монашої обителі, яка є переповнена нашою Софією Київською».

Колективи з Прикарпаття, інших областей, за кордону, святкова хода – передостанній фестивальний день

Січень 14, 2019

Передостанній день Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях» розпочався святковою ходою вулицями Івано-Франківська від храму Царя Христа до Вічевого майдану. До ходи долучилися містяни та гості, а також колективи-учасники фестивалю. Завершилася фестивальна хода концертом на Вічевому майдані. Учасників концерту та глядачів вітав голова оргкомітету «Коляди на Майзлях», ігумен парафії Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Далі відбувся круглий стіл за участю організаторів фестивалю «Коляда на Майзлях», керівників колективів-учасників, влади міста та ЗМІ. Під час засідання обговорювалися питання організації заходу, висловлювалися пропозиції щодо майбутньої співпраці. «Ми хотіли б поговорити з експертами про розвиток нашого фестивалю. Які б могли освоювати напрямки і що цікавого ви могли би порадити, щоб він не зупинявся у пропагуванні культури співу і перед нами відкрилися ще нові можливості», - розповів о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ. В свою чергу експерти – хормейстри: Ігор Циклінський (м. Дрогобич), Руслан Ляшенко (м. Львів), Ігор Цмур (м. Хмельницький) – висловили захоплення організацією фестивалю, різноманіттям та високим мистецьким рівнем аматорських та професійних колективів-учасників. Зі слів Руслана Ляшенка, у Львові є подібний фестиваль, але він більш локального рівня.

Гості з Польщі та Попасної на Луганщині – Фестиваль Триває

Січень 13, 2019

Вокальний ансамбль «Мелодія» (м. Попасна, Луганська область) – колектив, який відкрив черговий фестивальний день. Цей колектив нарівні з «Заграйярочкою» з Донечинни, є одним з найцінніших гостей нашого фестивалю. Ансамбль побував на «Коляді на Майзлях» минулого року і, як зізнається його керівник Аліна Лисовець, зовсім не планував участі у цьогорічній. Але на превелику радість – дівчата отримали нове запрошення, зібралися і з задоволенням приїхали знову. Їх виступ, безумовно розчулив, не залишив байдужим і отримав колосальну підтримку глядачів.«З року в рік зростав наш фестиваль і сьогодні вже можемо тішитися, що він називається – Міжнародний. Але для нас особливими гостями є – ви, - вітав гостей з Луганщини настоятель парафії Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ. - Думаю, ви це знаєте і відчуваєте. Хотілося б побажати – не зупинятися, адже з року в рік ви все краще співаєте і колядуєте. Хочемо, щоб якнайбільше ви забрали у своїх серцях нашої любові, молитви і підтримки. Також вірили, що ваша пісня і коляда здатна заглушити навіть гуркіт гармат».

Від Заходу до Сходу – четвертий фестивальний день “Коляда на Майзлях”

Січень 12, 2019

Колективи, які виступили на «Коляді на Майзлях» 11 січня безумовно запам’ятаються глядачам. Адже, через коляду присутні відчули справжню єдність України – від її Заходу до Сходу. Свою майстерність у виконанні показали колективи зі Львова, Чернівців, Івано-Франківська та Донецької Волновахи.

Галицький академічний камерний хор (м. Львів) своїм справді могутнім співом не залишив байдужим і показав, як каже настоятель парафії Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ – як «дихає хор».

Молодіжні колективи з Прикарпаття, Київщини та Львова – третій день «Коляди на Майзлях»

Січень 10, 2019

Розпочали фестивальний концерт студенти Івано-Франківського музичного училища ім. Д.Січинського. Зведений хор декількох колективів закладу і окремі їх виступи вразили справжнім професіоналізмом. Зі слів настоятеля храму Царя Христа о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ це, напевно потішило б відомого композитора, ім’я якого носить училище і дуже важливо те, що його студенти показують, що коляда – це сучасно.

Це ж підтвердили учасники народного аматорського молодіжного фольклорно-етнографічного гурту «Дністрові дзвони» (с. Петрів, Тлумацький район). Учасники колективу – студенти, які трепетно зберігають фольклорну спадщину предків. Незмінний учасник «Коляди на Майзлях» - народний аматорський хор, чоловічий ансамбль та ансамбль «Сопілкарі» (с.Лісний Хлібичин, Коломийський район), вчергове отримав вдячність від глядачів та організаторів фестивалю.

Розпочалася «Коляда на Майзлях»

Січень 08, 2019

Сьогодні (8.01.2019 р. Б.) на парафії Царя Христа розпочався десятий ювілейний Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». З нагоди відкриття фестивалю відбулася урочиста Архиєрейська Божественна літургія, яку очолив митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, який благословив відкриття фестивалю.

«Коли у нас є можливість відвідати якесь місто чи країну, ми прагнемо відвідати там визначну пам’ятку, яка зберігає якісь культурні, мистецькі цінності. Коляда – є шедевром християнської культури. Вона об’єднує нас з нашими батьками, єднає нас і її ми хочемо нести крізь віки, - наголосив, звертаючись до присутніх, настоятель парафії Царя Христа, ігумен монастиря отців василіан о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ – Коляда нас об’єднала у цьому фестивалі – спочатку зовсім скромному. А тепер він став надбанням не лише нашого краю але й усієї України і Європи».

Гала-концертом за участю колективів з різних куточків Прикарпаття, України та з-закордону завершився дев’ятий фестиваль «Коляда на Майзлях»

Січень 14, 2018

Коляди та щедрівки одним великим гучним хором співали аматорські та академічні професійні колективи з Прикарпаття, Львівщини, Києва, хор церкви Християн Віри Євангельської м. Івано-Франківська. Також до спільного співу долучилися вокально-інструментальний ансамбль «Florian» національного університету мистецтв Джорджа Янеску з Румунії та камерний хор «Друскінінкай» з Литви. На завершення, загальну коляду підтримали зіркові гості – вокальна формація «Піккардійська Терція».

Литовські друзі, окрім пісні, залишили також особливий подарунок – дерев’яну скульптуру Ісуса Христа, який молиться, щоб він завжди охороняв Україну.

ості з Румунії та зіркові гості – «Піккардійська терція» - ще один фестивальний день

Січень 13, 2018

Черговий день фестивалю «Коляда на Майзлях» розпочався святковою ходою з колядками від пам’ятника Івану Франку до Вічевого майдану. У ході взяли участь сотні містян та гостей Івано-Франківська, а також колективи-учасники фестивалю.

На фестивальній сцені, біля якої завершилася хода відбувся концерт тих колективів, які вже взяли участь у фестивалі «Коляда на Майзлях» і ті, виступи яких були заплановані.

Концертний фестивальний день у Храмі Царя Христа розпочався зі своєрідних контрастів – неймовірного ніжного і чаруючого виступу народного аматорського вокального ансамблю «Русинка» з села Іванівки, Рожнятівського району. Чарівні бойківчанки – родинний квартет - мама і три доньки просто підкорили глядачів виконанням колядок, щедрівок та щирими віншуваннями.

Друзі з Литви та рідні східняки колядували сьогодні у нашому храмі

Січень 12, 2018

П’ятий день «Коляди на Майзлях» став неймовірно емоційним. Адже, глядачів та гостей вітали надзвичайно колоритні колективи з різних куточків України та з-за кордону.

Вокальний ансамбль «Співаночки» Криворізького обласного музичного коледжу захопив красивими співочими голосами та жартівливим дівочим щебетом. Так глядачі познайомилися з Дніпровською різдвяною автентикою.

Справжню гуцульську міць та славу, подих гір дали відчути глядачам та гостям учасники Колядницької партії з присілку Підмагора, селища Верховини. Від їх неперевершеного, особливого та гучного «плєсу», перехоплювало подих. Віншування та побажання від свого славного краю дарували гуцули.

До сліз розчулив виступ наших дорогих гостей з Попасної на Луганщині, де добре чують подих війни. Ніжними голосами, чуттєво та з любов’ю славили Новонародженого Христа артисти. І, як згодом ділилися, дивлячись на глядачів, самі ледь стримували сльози. «Враження від фестивалю неймовірні. Він чудовий і це дуже правильно зібрати усіх у храмі, де по-особливому відчувається наша єдність», - ділиться керівник колективу Аліна Лисовець.

Ще одні гості з Польщі, колядники з Донеччини та Харківщини – четвертий день «Коляди на Майзлях»

Січень 11, 2018

Сьогодні у нашому храмі Царя Христа були також виступи прикарпатських колективів. Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Молодичка» з села Путятинців, відомий виступами на телебаченні та радіо, участю в різноманітних фестивалях і конкурсах, дав відчути глядачам справжній дух опілля та автентичної коляди, яку зберігають у краю. Вокальний ансамбль «Опришівські соловейки» - як подув свіжого вітру, який подарували юні виконавці своїми колядками не лише з веселими, але по-дорослому серйозними словами, присвяченими нашій рідній землі та миру, якого прагнемо і про який повсякчас молимо Господа.

Учасники народного аматорського хору, чоловічого ансамблю та ансамблю «Сопілкарі» з села Лісний Хлібичин, Коломийського району - часті і улюблені гості «Коляди на Майзлях». Сьогодні вони знову дивували гостей і глядачів високою майстерністю виконання пісенних та інструментальних творів.

Польські гості у захопленні від нашого фестивалю

Січень 10, 2018

Третього фестивального дня «Коляда на Майзлях» вчергове вразила і захопила гостей і глядачів до уваги яких були покутянські, бойківські, подільські, польські коляди, віншування та різдвяні пісенні та інструментальні твори різних років. Також справжнє вертепне театральне дійство.

Покутські старійшини, які не дивлячись на поважний вік, прибули до обласного центру з задоволенням, аби показати свою виконавську майстерність – фольклорно-етнографічний колектив «Перемітка» з села Лука на Городенківщині. Крізь радість народження Спасителя – сум війни, навіяли козацькі та стрілецькі коляди виконані покутянами. Це збережена спадщина їх батьків-дідів, які відчували дух боротьби за незалежність своєї землі.

Другого дня фестивалю «Коляда на Майзлях» дивували покутяни, одесити та відомі гості з Волині

Січень 09, 2018

На Майзлі до улюбленого храму Царя Христа зійшлося сьогодні чимало гостей. Всі були впевнені, що їх очікує чудове фестивальне свято. І, звичайно, не помилися.

Першими, хто справді здивував і захопив своєю майстерністю, артистизмом глядачів, став родинний народний фольклорний колектив родини Герлібів «Оберіг» з села Белелуя що на Снятинщині. Знані і маловідомі - збережені від покоління до покоління колядки та щедрівки, учасники «Оберегу» від наймолодшого до найстаршого, виконали не лише в народному, але й чудовому академічному стилі, чудово поставленими голосами і професійному аранжуванні.

Розпочався Дев'ятий Різдвяний Фестиваль "Коляда на Майзлях 2018"

Січень 08, 2018

Сьогодні у нашому храмі Царя Христа урочисто відкрився дев’ятий щорічний фестиваль «Коляда на Майзлях».

Урочисту літургію, яка ознаменувала початок різдвяного святкового дійства, очолив Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Він благословив фестиваль і побажав усім, хто до нього долучився благословення Божого.

За рік чекаєм знову фестивалю…

Січень 15, 2017

15 січня гала-концертом завершився VIII різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях».

Величними колядуваннями закінчився VIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Сміливо кажемо Міжнародний, бо цьогоріч гостями свята на парафії, яке вже давно переросло межі міста й митрополії, вийшовши на Всеукраїнський рівень, стали п’ять колективів з Прибалтики і Польщі. Щедрою була коляда і на гостей зі східної України (Києва, Харківщини, Донеччини), яких особливо тепло вітали глядачі.

Якщо повернутись до історії, то започаткували фестиваль «Коляда на Майзлях» на парафії Царя Христа (район, в якому розташована церква, називається Майзлі), яку обслуговують отці-василіяни, тодішній ігумен о. Володимир Палчинський ЧСВВ і керівники парафіяльних колективів Ігор Дем’янець, Любов Терлецька і Любов Литвинчук, продовжив цю велику справу наступний ігумен о. Йосафат Фітель ЧСВВ, а тепер підхопив і наповнив новим змістом теперішній настоятель о. Йосафат Хаймик ЧСВВ.

Сьомий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 14, 2017

Празник Обрізання ГНІХ і Василія Великого, так би мовити, професійне свято всіх василіян – день пам'яті одного з отців Церкви, згідно правил якого жили й живуть ченці Чину. В цей день усі василіяни відновлюють монаші обіти й пригадують про свою місію і покликання. Люди ж вітають одне одного зі Старим Новим роком і бажають навзаєм щастя, достатку, здоров'я, всіх земних і небесних благ. Тож людно нині в храмі цілий день, і ввечері молільників не меншає. Літургію співає хор церкви Пресвятого Серця Христового (реґент – Руслана Хомин) монастиря Різдва Христового з м. Жовква.

Шостий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 14, 2017

Закінчується перший посвяточний робочий тиждень, а люди поспішають до церкви, щоб взяти участь у Літургії і послухати учасників «Коляди на Майзлях». Цього надвечір'я Службу Божу супроводжує хор «Тавор» монастиря Преображення Господнього ЧСВВ с. Гошів Долинського району (реґент – Тетяна Майданюк).

П'ятий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 13, 2017

Кожен фестивальний день приносить щось цікаве, особливе, неповторне. І кожен він цінний, бо розкриває перед глядачами багатство талантів, якими Господь наділив український народ. Наші майзлівські колядування, видається, зібрали багато талановитих і щирих людей, які влилися в нашу парафіяльну спільноту чистими водами.

Божественну Літургію цього дня супроводжував хор «Світло тихе» церкви Святих апостолів Петра і Павла з м. Дрогобич Львівської області (керівник – Оксана Хомик), який уже був учасником фестивалю «Коляда на Майзлях».

Четвертий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 12, 2017

Середина, а ще, як кажуть студенти, екватор. Так швидко добігли фестивальні дні до половинної позначки. Спадають морози, люди активізуються й ще численніше поспішають до храму на Літургію. Цього дня її супроводжує акапельний ансамбль, що діє при київському храмі Святого Василія Великого «Маленький хор Василія Великого» (керівник – Ярина Чепіга).

Третій день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 11, 2017

Три дні свят збігли непомітно. Українці пішли до праці, але ще цілий тиждень іванофранківці поспішатимуть на Майзлі, де братимуть участь у Божественній Літургії і слухатимуть виступи учасників фестивалю «Коляда на Майзлях». В рамках 400-літнього ювілею Чину щодня Святу Літургію супроводжує запрошений хор, який діє при одній із василіянських парафій. Тож цього дня до нас завітав камерний хор церкви Воздвиження Чесного Хреста монастиря отців-василіян із Бучача (художній керівник – Мирослав Гребеньовський, реґент – Оксана Гребеньовська).

Другий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 10, 2017

Литовськими та донецькими колядками та феєричним виступом духового оркестру львівської семінарії Святого Духа запам’ятався івано-франківцям й гостям міста другий день восьмого різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях».

Увечері, на свято первомученика Стефана у церкві монастиря отців Василіян зібралося більше 200 людей на святу Літургію, яку співав камерний хор Вознесіння Господнього монастиря ЧСВВ міста Золочева. Радісно зустрічав хористів о. Володимир Палчинський, адже ще в 1991 році з його благословення та з ініціативи золочівських родин, які зберігали вірність УГКЦ, й було засновано колектив.

Колядує вся родина

Січень 8, 2017

У День Пресвятої Родини, 8 січня, парафіяни нашої церкви попри пекучий мороз поспішали на Архієрейську Божественну Літургію, яку очолив архієпископ та митрополит Кир Володимир (Війтишин). У храмі було наче в рукавичці, а найбільш стійкі навіть тулилися ближче до святині на подвір'ї монастиря, куди був виведений великий екран. Тож дійство можна було споглядати на вулиці. І такі сміливці, хоч нечисленні, та все ж були. Їх і всіх учасників Богослужіння зігрівала молитва і тепло сердець нашої великої парафіяльної родини.

Програма VIII Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях”-2017

Січень 4, 2017

У Василіянському монастирі Царя Христа, що в м. Івано-Франківську, у 2017 році відбудеться вже восьмий Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”. Він розпочнеться врочисто 8 січня, триватиме тиждень часу та завершиться традиційно гала-концертом. У цьому фестивалі візьмуть участь як українські, так і закордонні колективи.