Новини

З’їзд Мирянського Чину Святого Василія Великого

Липень 15, 2017

15 липня 2017 р. Б. при церкві Христа Царя оо. Василіян, що в Івано-Франківську, відбувся з’їзд Мирянського Чину Святого Василія Великого, у якому взяло участь 150 осіб, що прибули не лише з обласного центру, а й зі Львова, Жовкви, Бучача, Калуша, Бурштина, Делятина, Надвірної, Яремче, Коломиї.

Цьогоріч МЧСВВ святкує 120-у річницю від дня свого заснування Праведним Митрополитом Андреєм Шептицьким та 40-річчя від дня заснування осередку Чину Яковом Тимчуком, ЧСВВ в часі підпілля в Івано-Франківську.

Другий тур християнського табору “Веселі Канікули з Богом – 2017” на Майзлях!

Липень 12, 2017

З 3 по 9 липня для дітей віком 10-12 років при парафії Царя Христа відбувся дитячий табір «Веселі канікули з Богом 2017» під гаслом «З василіанами крізь століття». Програма табору присвячена 400-літньому ювілею Василіянського Чину святого Йосафата.

Весело проводячи час, завдяки руханкам, різноманітним естафетам, танцюючи банси, граючи ігри, маючи цікаві гуртки, навіть просто спілкуючись між собою діти ближче знайомилися і знаходили нових друзів, усмішка не сходила з їхніх облич. Захоплюючою була також поїздка в Галицький національний природний парк, де всі учасники табору змогли побачити різноманітних тварин, що проходять реабілітацію та красу навколишньої природи. Опісля ж вирушили в Санктуарій Пресвятої Діви Марії Цариці Миру що в Більшівцях.

Закінчення першого туру християнського табору “Веселі Канікули з Богом – 2017” на Майзлях!

Липень 03, 2017

З 26 червня по 2 липня на парафії Царя Христа відбувся дитячий християнський табір “ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ З БОГОМ 2017”. Тема цьогорічного табору була присвячена 400та річному ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата. Бажаючих провести канікули з Богом зголосилося 150 дітей віком 7-9 років. Табір відбувся з благословення ігумена і пароха храму о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, а духовно провадив табір о. Амвросій Козак, ЧСВВ.

"Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, той має життя вічне, і я воскрешу його останнього дня". (Ів. 6, 54)

Червень 19, 2017

18 червня 2017 р. Б. у храмі Царя Христа молитовно роздумували про важливість свята Пресвятої Євхаристії. Найкращим Божим дарунком для людини є можливість прийняти Господа Бога до свого серця у святій тайні Євхаристії

“БУТИ СЕРЕД ДІТЕЙ…”

Червень 07, 2017

03.06.2017 р.Б. відбулася чудова зустріч членів Вівтарної і Марійської дружин храму Царя Христа під керівництвом ігумена і пароха о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ. Сприятлива сонячна погода подарувала нагоду опинитися у “Вовчинецьких горах”, що знаходяться поблизу м. Івано-Франківська. Під час спільного відпочинку молодь мала змогу молитися разом, слухати коротку, але наповнену важливим змістом науку про те, наскільки важливо є навчитися слухати і почути ближніх, а також про те, наскільки грандіозно є вміти цінувати тих людей, які поряд і дають привіт посміхнутися і жити далі. А далі, смачні смажені ковбаски, розважальні ігри, море позитивного настрою у присутності ближніх і Господа Бога.

31 травня 2017 року, на 85-му році життя відійшов у вічність Блаженніший Любомир (Гузар), Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви

Червень 01, 2017

Порядок похоронних богослужінь світлої пам’яті Блаженнішого Любомира:

Четвер, 1 червня - Близько 19.00 год. – Прибуття похоронного кортежу до архикатедрального собору Святого Юра у Львові.
П’ятниця, 2 червня 10.00 год. – Заупокійна Архиєрейська Літургія в архикатедральному соборі Святого Юра.
Субота, 3 червня 9.00 год. – Заупокійна Архиєрейська Літургія в архикатедральному соборі Святого Юра (очолює Блаженніший Святослав). Похоронна процесія вулицями Львова. Панахида. Від’їзд похоронного кортежу до Києва

Богослужіння на честь Христа Чоловіколюбця протягом місяця червня

Червень 01, 2017

В четвер, 01.06.2017 р. Б., розпочалися богослужіння на честь Христа Чоловіколюбця. Кожного дня після Святої Літургії о 18:00 год., отці з парафіянами молитимуться Молебень до Пресвятого Серця Христового.

Щиросердечно запрошуємо приєднатися до спільної молитви, щоб разом прославляти Господа, а також просити про мир в Україні і цілому світі.

Завершення навчального року у Катехитичній Школі ім. єп. Григорія Балагурака

Травень 25, 2017

28.05.2017 р. Б. У Катехитичній школі ім. єп. Григорія Балагурака, яка діє при парафії Царя Христа відбулася завершальна зустріч цього навчвльного року. Діти разом з батьками мали чудову нагоду подякувати Господу Богу за можливість відвідувати катехитичні зустрічі під час св. Літургії, яку відслужив о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ (директор катехитичної школи ім. єп. Григорія Балагурака). Катехити парафіяльної школи підготували для дітей цікаву програму: спільна молитва, банси, солодкий стіл, спільне фото на пам’ять.

Бажаємо гарного відпочинку, а також з нетерпінням чекаємо на вас, дорогі діти, у вересні, щоб продовжити пізнавати істину, яка зробить нас вільними.

У навчальних закладах Івано-Франківська пролунав останній дзвоник

Травень 25, 2017

26.05.2016 р. Б. – особливий день для школярів. Пролунав останній дзвоник. Розпочалися канікули. Для учнів старших класів – це час трепету, переживань, страху перед невідомим. Попереду незалежне тестування, вступ до вищих навчальних закладів, початок чогось нового і прекрасного.

Отці василіяни: о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ (парох та ігумен монастиря), о Порфирій Шумило, ЧСВВ, о. Василь Огірко, ЧСВВ, о. Климентій Шувар, ЧСВВ, о. Амвросій Козак, ЧСВВ, о. Павло Яхимець, ЧСВВ відвідали навчальні заклади Івано-Франківська: загальноосвітні міські школи І-ІІІ ступенів № 11, №15, №19, Івано-Франківську гімназію №2, Навчально-Реабілітаційний центр, Католицьку школу св. Василія Великого, а також Ліцей для обдарованих дітей.

Повірити у Бога, якого не бачимо…!

Травень 25, 2017

Людина не може бачити повітря простим людським оком. Вона його вдихає, воно потрапляє у легені, вони в свою чергу отримують кисень, мають змогу рухатися і дарувати людському серцю здатність функціонувати. Таким чином особа не бачить повітря, але вірить, що завдяки йому може дихати, працювати, любити, жити. Подібне відбувається з нашою вірою в Бога. Ми не можемо бачити Господа, Він залишається таємницею. Але приймаючи Його у своє серце, свято віримо, що отримуємо шанс встати вранці зі сну і продовжувати своє життя. Відповідно, якщо затамувати подих бодай на 3 хв, людина втратить здатність жити, її серце перестане битися. Вона помре. Коли ж людина перестає вірити в Бога, приймати Його у своє серце, втрачає сенс людського життя. Духовно помирає.

“ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ З БОГОМ 2017”

Травень 05, 2017

При храмі Царя Христа відбудуться “Веселі Канікули з Богом”. З 26.06.2017 по 02.07.2017 р.Б. – для дітей віком 7-9 років. Обов’язкові батьківські збори 11.06.2017 р. Б. о 1515 год. Наступний тур відбудеться з 03.07.2017 по 09.07. 2017 р.Б. для дітей віком 10-12 років. Обов’язкові батьківські збори 18.06.2017 о 1515 в Актовому залі монастиря. Запис проводиться на фірті монастиря. Кількість місць обмежена.

“Quid est Veritas”

Травень 05, 2017

“Що є істина?” під такою цікавою назвою молодіжні спільноти парафії Царя Христа оо. Василіян створили і презентували виставу, яка відбулася у часі Великодніх Фестин.

“Quid est Veritas” – повість Натанелли Королевої дуже цікаво відкриває перед глядачем маловідомий, інший погляд на події Воскресіння Христового. Понтій Пилат, його родина, стосунки з єврейською спільнотою, погляд на Ісуса, як сучасника. Все це влучно і глибоко зуміли показати аніматори та молодь нашої парафії. Цікава постановка Ольги Костреюк – вражає своєю професійністю. Глибокий зміст цієї вистави підсилює яскравість костюмів та декорацій, які створили Анна Масляк і Лілія Міланова.

Божого благословення, радості, миру і плідної праці!

Травень 05, 2017

о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ і ченці монастиря Царя Христа висловлюють щиросердечну подяку о. Миколаю Микосовському, ЧСВВ за невтомну працю, спільну молитву, розуміння, допомогу і присутність у монастирі оо. Василіян. Бажаємо, щоб Милосердний Бог допоміг Вам й надалі працювати на славу Божу. Бажаємо сили, натхнення, здоров’я. Нехай Господь допоможе здійснити Його незбагненний Божий задум на теренах Харківщини.

Вервиця – зброя проти пекла і спокус!

Травень 05, 2017

30 квітня у рамках Х Фестивалю Христового міста “Вгору серця”, відбулася молитовна хода з Вервицею. Розпочалася молитва у храмі Царя Христа оо. Василіян і вулицями Івано-Франківська прямувала до Вічевого Майдану.

Дощ, який подарував радість!

Травень 05, 2017

29 квітня парафіяльна молодь спільноти Аніматорів храму Царя Христа відвідали Х Фестиваль Християнського міста “Вгору Серця”. Попри похмуру погоду, дощ, нечисленну аудиторію на Вічевому майдані, де проходив захід, молоді люди подарували багато радості всім присутнім. Ірина Попович – парафіянка храму Царя Христа співом переконувала всіх присутніх, що за будь-якої погоди, за будь-яких обставин - життя з Богом є прекрасне. Їй допомогли сповнені ентузіазму люди, які танцем намагалися зупинити дощ, а серцю подарувати багато сонця.

Майстер клас

Квітень 29, 2017

28 квітня на парафії Царя Христа відбувся черговий майстер клас для діточок. Цього разу маленькі парафіяни нашого храму мали чудову змогу ліпити різного роду фігури з глини. Майстерно проводив захід Кудрявцев Ростислав Віталійович – завідувач кафедри художньої кераміки Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника. Охочими проявити свою творчість у створені прекрасних речей з глини зголосилося 50 осіб.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Квітень 16, 2017

Воскресіння Господнє є найбільшим святом для всіх християн світу. У цей день Господь дарує кожній людині надію, що на зміну випробуванням, стражданням, темряві, приходить перемога, радість, світло!

Короткі бесіди про Бога у Івано-Франківських навчальних закладах

Квітень 14, 2017

Молода людина у своєму житті знаходить мало часу для того, щоб заплющити очі і подякувати Тому, Хто організував їй чудовий екскурсійний тур під назвою життя. Тобто звернутися у молитві до Господа. Бог, який подарував свою присутність у Церкві, покликав на допомогу богопосвячених осіб, які б стали для особи своєрідним “Wi-Fi-єм” і привели до головного сервера Церкви, а вона через дороговкази і вказівки зробила б неповторною і яскравою зустріч з Творцем. Своєрідними “Wi-Fi-ями” є отці василіяни, які протягом 400 років намагаються словом, молитвою, ділом провадити люд Божий до святості. Отці намагаються через різноманітні місії голосити слово Божої істини.

Господь помер, щоб нам подарувати життя!

Квітень 14, 2017

Страсна П’ятниця – найсумніший день для всіх християн. Цього дня Господь помер, щоб нам подарувати життя. Як було написано в пророцтвах: «Віннаші недуги взяв на себе, Вінніс на собінашіболі, був поранений за гріхинаші, роздавлений за беззаконнянаші. Кара, що нас спасає, була на Ньому, і Його ранами ми вилікувані» (Ісая 53).

Молитовні Чування для Молоді

Квітень 13, 2017

13 квітня 2017 р. Б., у Храмі Царя Христа відбулися Молитовні Чування для молоді. Парафіяльна молодь у креативний спосіб звернулася до Господа Бога, розповідаючи Йому про свої немочі, спокуси, біль і розчарування. Спеціальний гість – Ісус Христос тихим і сповненим любові голосом промовляв про те,як має жити молода людина, щоб перебувати у гармонії з Господом, собою і ближніми. Мотивний спів хору “Осанна” вносив у серце надію, що Люблячий Бог залишається з грішною людиною навіть тоді, коли видається, що цілий світ налаштований проти неї. Звернувся до молоді також о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, який подякував молодим особам за їхню присутність, а також активність у парафіяльному житті Церкви.

Великий Четвер

Квітень 13, 2017

Ісус Христос запросив своїх найкращих друзів на особливу Вечерю у Великий Четвер. В цей день Господь установив Пресвяті Тайни Євхаристії і Священства.

Згадуючи про цю подію, о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ звернувся до ченців монастиря з глибокими для роздумів словами. Особливу увагу звернув на те, наскільки ціним є священиче служіння у монашій спільноті. Цей день є також особливий і тим, що було посвячено тетрапод і престіл для монастирської каплиці.

Хто хоче пізнати Бога, той не буде шукати причин, щоб його не знайти

Квітень 09, 2017

Хто хочепізнати Бога,

той не буде шукати причин,

щоб його не знайти

31 березня – 1 квітня в м. Івано-Франківську відбувся курс «Нове життя» для вчителів Католицької школи. В цьому часі ми не просто слухали курс, ми прожили хвилини пізнання Бога, себе; хвилини радості, переживань; хвилини тривоги і душевного спокою. Вміле поєднання лекцій, живих свідчень, інтерактивних методів, співу дозволило учасникам легко сприймати науку. Все було надзвичайно цікаво, захоплююче, невимушено. Тому і час проходив непомітно. Такі курси збагачують духовно, розвивають, допомагають задуматися і змінитися, «відкривають» очі на недоліки, змінюють життя. Велика подяка всім, хто поділився з нами знаннями, любов`ю, часом.

Бажайте великих речей...

Квітень 09, 2017

Час Великого посту - це той особливий період,коли ми маємо можливість залишити свої погані звички, очистити свою душу і розум і з молитвою та радістю чекати на цю величну подію - Воскресіння Ісуса Христа..

31 березня та 1 квітня наша спільнота мала чудову можливість бути в урочищі Підлюте,що біля с.Осмолода, на реколекціях, які проводив о.Віталій Храбатин.

Тема наших реколекцій - "Бажайте великих речей"-учень за Євангелієм від Марка".

Протягом цих двох днів ми збагачувались духовно - мали Святу Літургію, молилися Вервицю, мали науки, Lectio Divina та Адорацію Найсвятіших Тайн, а також весело проводили рекреаційний час .

Радість приходить несподівано…

Квітень 08, 2017

У часі підготовки до Великодня, на парафії Царя Христа оо. Василіян було проведено майстер-клас з писанкарства. Метою проведення цього заходу була популяризація українського сакрального мистецтва. Головною думкою було донести учасникам те, що писанка є символом Воскресіння.

В Івано-Франківську молились за перемогу над агресором і встановлення справедливого миру

Квітень 02, 2017

Молитва розпочалася о 15:00 год. біля міської Ратуші, куди, продовжуючи Всеміську Хресну Дорогу, принесли Хрест представники влади міста та області. Молебень за нашу Батьківщину Україну відправили предстоятелі різних християнських конфесій міста Івано-Франківська, а саме: Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин, Митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф Васильків та Єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан Гаталу, а також представники УАПЦ та РКЦ.

Шлях Простого Бога у складному світі

Квітень 02, 2017

Життя Господа було сповнене простоти. Він просто прийняв вирок, дуже легко розпростер свої руки на хресті, покірно схилив голову, коли Йому вручали терновий вінок. Коли Його запитували чи Він Цар, Месія, Спаситель, саме тоді, Він з легкістю відповідав короткими фразами. Коли плакала від болю душа, Він просто мовчав, вважаючи, що наші слова порожні і пусті, тому взяв Хрест на рамена, оскільки не слова, а лишень вчинки показують хто ми є насправді. А далі просто йшов, був принижений, відкинений, не потрібний. Падав, вставав, прийняв допомогу Симона і Вероніки, зустрічав багато людей: свою матір, жінок, натовп. Коли було важко, Він просто молився, залишаючись послушним Отцю. Помер як розбійник – на простому дереві, простій горі, у присутності простих людей. Бог насправді простий, але світ переконує у протилежному. Складні заповіді, правила, складне для читання Боже Писання. Щоб познайомитися з Простим Богом достатньо лишень пильно поглянути на 14 подій з останніх днів Господнього життя…

14 зупинок любові!

Квітень 01, 2017

Для кращого візуального сприйняття і молитовного пережиття Хресної Дороги, о. Володимир Палчинський, ЧСВВ, а також п. Василь Панас, змайстрували чудові стації Хресної Дороги, які стануть окрасою для храму Царя Христа у Івано-Франківську, а для вірних - це чудовий шанс усвідомити наскільки був складний, болючий шлях ПРОСТОГО, НЕВИБАГЛИВОГО, ЛЮБЛЯЧОГО БОГА.

Дорогою до Єрусалима

Березень 27, 2017

Кілька днів поспіль - з 24-по 26 березня – учасники хору «Осанна» храму Царя Христа готували свої серця до величної події, яка скоро відбудеться у нашій церкві – Христового Воскресіння.

Великопосні реколекції проходили у Реколекційно-відпочинковому домі отців Редемптористів ім. митр. Андрея Шептицького (м. Яремча), посеред мальовничої природи Карпатських гір.

Що таке Великий Піст і як його дотримуватися?

Березень 28, 2017

Для чого існують пости? Перед окремими великими святами Церква встановила практику стримання себе, яку ми називаємо постом. Пости ми зберігаємо 4 рази в році: перед Різдвом Ісуса Христа (називається Пилипівка), перед Великоднем (Великий Піст), перед святом апп. Петра і Павла (Петрівка) і перед святом Успіння Матері Божої (Успенський піст).

Початки Великого Посту. «Історія Великого посту має довгу й багату тра¬дицію, - читаємо у книзі о. Юліяна Катрія «Пізнай свій обряд». – Вона сягає ще апостольських часів. Апостоли й перша християнська громада почали заміняти день юдейської Пасхи днем поминання Христових мук і смерті. Річниця Христової смерті була для них дуже сумним днем. Тож, щоб його належно відсвяткувати, вони зберігали піст у цей день.

Бути вірними Богу, Церкві, Чину, Народу!

Березень 24, 2017

24 березня Церква вшановує пам’ять святого Софронія. Для оо. Василіян цей день особливий, оскільки в Чині Св. Василія Великого молилися, працювали і жили владики Софрон Мудрий і Софрон Дмитерко.

Отці василіяни: Володимир Палчинський, ЧСВВ, Миколай Микосовський, ЧСВВ, Павло Яхимець, ЧСВВ, Климентій Шувар, ЧСВВ, Порфирій Шумило, ЧСВВ відслужили панахиду у крипті Архікатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового за покійними владиками. Після спільних молінь о. Володимир Палчинський, ЧСВВ поділився з присутніми своїми спогадами про покійних єпископів-василіян.

Завершення реколекцій

Березень 19, 2017

Сьогодні, 19 березня 2017 р. Б., закінчилися парафіяльні реколекції у Храмі Царя Христа. Духовний провідник о. Йоан Лубів, ЧСВВ намагався внести у серця вірних іскру Божої любові.

“Зостаньтеся тут і чувайте зі Мною” (Мт. 26, 38).

Березень 18, 2017

Ці слова Ісуса Христа стали гаслом для прочан з Івано-Франківська, Надвірної, Радехова, Яремче, Дори, Снятина, Делятина, Тлумача, Микуличина, які вирішили роздумувати про страждання ГНІХ у ніч з 18 на 19 березня 2017 р. Б., перебуваючи у спільній молитві храму Царя Христа. Організаторами стали члени Апостольства Доброї Смерті, які у молитвах просили всіх потрібних ласк у святого Йосифа – покровителя цієї молитовно-місійної спільноти.

Бог промовляє через красу…

Березень 18, 2017

Світ у якому живемо створений за задумом Люблячого Бога. Все, що нас оточує одночасно й переконує, що тільки Господу було під силу спроектувати такі прекрасні речі. Людству слід лишень відважитися й зупинитися на мить і поглянути навколо “оком естетики, краси, неймовірності”.

Будьте як діти!

Березень 18, 2017

18 березня 2017 р. Б., у актовому залі монастиря оо. Василіян відбувся черговий “Майстер Клас” для дітей парафіяльної школи ім. єп. Григорія Балагурака. Креативні катехити запропонували дітям взяти участь у виготовленні “дивовижного деревця” і для цього застосували техніку, яка має назву “топіарій”.

Закінчився перший тур передшлюбних катехизацій при храмі Царя Христа

Березень 16, 2017

Закінчився перший тур передшлюбних катехизацій при храмі Царя Христа. Повчальні науки проводив о. Йоан Лубів, ЧСВВ. Обговорювалося безліч цікавих і важливих для християнського співжиття тем, а саме: Св. Письмо, Заповіді Божі. Плідність – як дар любові. Батьківство. Материнство. Відповідальність. Методи планування. Контрацепція. Аборти та інше.

Великопосні Парафіяльні Реколекції

Березень 16, 2017

Щиросердечно запрошуємо відвідати Великопосні реколекції, які відбудуться з 16.03.2017 р. Б. по 19.03.2017 р. Б., у храмі Царя Христа, відразу ж після св. Літургій о 7:30 та 18.00 год. У неділю 19.03.2017 р. Б. науки виголошуватимуться під-час кожної св. Літургії. Реколекції проводитиме о. Йоан Лубів, ЧСВВ.

Свято Шевченка

Березень 12, 2017

У неділю 12.03.2017 року на парафії Царя Христа відбулося вшанування 203-ої річниці від Дня народження великого сина України Тараса Григоровича Шевченка. У святковій програмі взяли участь парафіяльний хор «Надія» (регент Михайло Гуйдаш), дитячий хор «Божі ангелята» (регент Неоніла Дуброва), ансамбль «Яворина» (керівник Леся Чорній), а також талановиті учні шкіл і студенти вишів.

Cв. Літургія за загиблих героїв Небесної Сотні і воїнів в зоні АТО

Березень 11, 2017

11.03.2017 р.Б у нашому храмі в м. Івано-Франківську було відслужено св. Літургію за загиблих героїв Небесної Сотні і воїнів в зоні АТО. Її очолив ігумен (парох) о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ спільно з головним координатором військових капеланів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ – о. Романом Залеським. Після богослужби було освячено молитовний куток пам’яті за загиблими героями, який встановили в каплиці св. апостола Юди Тадея.

Тиждень духовності в 11-ій школі міста Івано-Франківськ

Березень 10, 2017

Отці василіяни: Йоан Лубів, ЧСВВ, Павло Яхимець, ЧСВВ, Миколай Микосовський, ЧСВВ і бр. Матей Кравчишин, ЧСВВ відвідали старші класи, розповідаючи учням про важливі правди християнської віри. Також 10 березня в актовій залі школи відбулася молодіжна Хресна для учнів і їхніх учителів. Між стаціями (зупинками) співали пісні семінаристи місцевої семінарії УГКЦ ім. св. свищ. Йосафата. Духівник школи о. Миколай розповів всім присутнім про значення хреста, про Ісуса Христа і Його страждань для нас.Опісля ще відбудеться для всіх бажаючих св. Літургія у храмі Царя Христа на Майзлях, на якій можна буде висповідатися та запричащатися.

Слова, які зроблять піст ефективним

Березень 06, 2017

Великий Піст – це чудова нагода сказати ближнім три важливі фрази: “Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ”. Люблю не за щось, а не зважаючи ні на що. Люблю тоді, коли у стосунках дощ, туман, буревій і цунамі. Ціную добро вчинене для мене, дякую за присутність і підтримку подаровану мені. Любити – дієслово, яке відповідає на запитання: “що робити?”. Тому наша любов має бути дієвою. Любити – це щось робити: розуміти, піклуватися, бути поряд, довіряти, обіцяти і виконувати, бажати іншим добра. Любити навчив нас Ісус Христос. Оскільки, прийшов у світ для любові. Любов’ю було сповнене Його життя. У любові подарував себе для інших.

Камерний хор «Cantemus» на XX фестивалі «Прощання з колядою» у Львові

Лютий 06, 2017

29 січня 2017 року у Львові у приміщенні Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької відбувся XX-й міжнародний фестиваль «Прощання з колядою». Засновник і організатор фестивалю – Львівське крайове ставропігійне братство св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ, що вже 20 років патронує його, перетворивши на потужний форум єднання вірних не лише різних конфесій, але материкової та діаспорної частин України. На запрошення Голови Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного о. диякона Юрія Федіва та хору братства (керівник Руслан Лященко), які в січні побували на фестивалі «Коляда на Майзлях» в Івано-Франківську, участь у львівському фестивалі «Прощання з колядою» взяв і камерний хор «Cantemus» Церкви Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ (художній керівник і регент Ігор Дем’янець).

Нам є в кого вчитись

Січень 29, 2017

45 років – це багато чи мало? Як сказати і з якого боку на це подивитись. Спитайте людину, яка прожила на цій землі 90, і вона скаже, що почувається молодою і ще не нажилась на світі. Але за 45 літ можна стільки прожити й пройти, стільки всього знести й пережити, що вистачило б на цілих 180 чи й 360 і більше, якби людина стільки жила (а колись її вік був такий, а то й довший – читайте в Святому Письмі).

За рік чекаєм знову фестивалю…

Січень 15, 2017

15 січня гала-концертом завершився VIII різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях».

Величними колядуваннями закінчився VIII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Сміливо кажемо Міжнародний, бо цьогоріч гостями свята на парафії, яке вже давно переросло межі міста й митрополії, вийшовши на Всеукраїнський рівень, стали п’ять колективів з Прибалтики і Польщі. Щедрою була коляда і на гостей зі східної України (Києва, Харківщини, Донеччини), яких особливо тепло вітали глядачі.

Якщо повернутись до історії, то започаткували фестиваль «Коляда на Майзлях» на парафії Царя Христа (район, в якому розташована церква, називається Майзлі), яку обслуговують отці-василіяни, тодішній ігумен о. Володимир Палчинський ЧСВВ і керівники парафіяльних колективів Ігор Дем’янець, Любов Терлецька і Любов Литвинчук, продовжив цю велику справу наступний ігумен о. Йосафат Фітель ЧСВВ, а тепер підхопив і наповнив новим змістом теперішній настоятель о. Йосафат Хаймик ЧСВВ.

Сьомий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 14, 2017

Празник Обрізання ГНІХ і Василія Великого, так би мовити, професійне свято всіх василіян – день пам'яті одного з отців Церкви, згідно правил якого жили й живуть ченці Чину. В цей день усі василіяни відновлюють монаші обіти й пригадують про свою місію і покликання. Люди ж вітають одне одного зі Старим Новим роком і бажають навзаєм щастя, достатку, здоров'я, всіх земних і небесних благ. Тож людно нині в храмі цілий день, і ввечері молільників не меншає. Літургію співає хор церкви Пресвятого Серця Христового (реґент – Руслана Хомин) монастиря Різдва Христового з м. Жовква.

Шостий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 14, 2017

Закінчується перший посвяточний робочий тиждень, а люди поспішають до церкви, щоб взяти участь у Літургії і послухати учасників «Коляди на Майзлях». Цього надвечір'я Службу Божу супроводжує хор «Тавор» монастиря Преображення Господнього ЧСВВ с. Гошів Долинського району (реґент – Тетяна Майданюк).

П'ятий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 13, 2017

Кожен фестивальний день приносить щось цікаве, особливе, неповторне. І кожен він цінний, бо розкриває перед глядачами багатство талантів, якими Господь наділив український народ. Наші майзлівські колядування, видається, зібрали багато талановитих і щирих людей, які влилися в нашу парафіяльну спільноту чистими водами.

Божественну Літургію цього дня супроводжував хор «Світло тихе» церкви Святих апостолів Петра і Павла з м. Дрогобич Львівської області (керівник – Оксана Хомик), який уже був учасником фестивалю «Коляда на Майзлях».

Четвертий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 12, 2017

Середина, а ще, як кажуть студенти, екватор. Так швидко добігли фестивальні дні до половинної позначки. Спадають морози, люди активізуються й ще численніше поспішають до храму на Літургію. Цього дня її супроводжує акапельний ансамбль, що діє при київському храмі Святого Василія Великого «Маленький хор Василія Великого» (керівник – Ярина Чепіга).

Третій день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 11, 2017

Три дні свят збігли непомітно. Українці пішли до праці, але ще цілий тиждень іванофранківці поспішатимуть на Майзлі, де братимуть участь у Божественній Літургії і слухатимуть виступи учасників фестивалю «Коляда на Майзлях». В рамках 400-літнього ювілею Чину щодня Святу Літургію супроводжує запрошений хор, який діє при одній із василіянських парафій. Тож цього дня до нас завітав камерний хор церкви Воздвиження Чесного Хреста монастиря отців-василіян із Бучача (художній керівник – Мирослав Гребеньовський, реґент – Оксана Гребеньовська).

Другий день різдвяного міжнародного фестивалю

Січень 10, 2017

Литовськими та донецькими колядками та феєричним виступом духового оркестру львівської семінарії Святого Духа запам’ятався івано-франківцям й гостям міста другий день восьмого різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях».

Увечері, на свято первомученика Стефана у церкві монастиря отців Василіян зібралося більше 200 людей на святу Літургію, яку співав камерний хор Вознесіння Господнього монастиря ЧСВВ міста Золочева. Радісно зустрічав хористів о. Володимир Палчинський, адже ще в 1991 році з його благословення та з ініціативи золочівських родин, які зберігали вірність УГКЦ, й було засновано колектив.

Колядує вся родина

Січень 8, 2017

У День Пресвятої Родини, 8 січня, парафіяни нашої церкви попри пекучий мороз поспішали на Архієрейську Божественну Літургію, яку очолив архієпископ та митрополит Кир Володимир (Війтишин). У храмі було наче в рукавичці, а найбільш стійкі навіть тулилися ближче до святині на подвір'ї монастиря, куди був виведений великий екран. Тож дійство можна було споглядати на вулиці. І такі сміливці, хоч нечисленні, та все ж були. Їх і всіх учасників Богослужіння зігрівала молитва і тепло сердець нашої великої парафіяльної родини.

Вітання із різдвяними святкуваннями

Січень 4, 2017

З нагоди довгоочікуваного свята народження божественного Спасителя засилаємо вам найщиріші вітання, зичачи світлої долі від Господа, миру у душах і щедрого небесного благословення.

Програма VIII Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях”-2017

Січень 4, 2017

У Василіянському монастирі Царя Христа, що в м. Івано-Франківську, у 2017 році відбудеться вже восьмий Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”. Він розпочнеться врочисто 8 січня, триватиме тиждень часу та завершиться традиційно гала-концертом. У цьому фестивалі візьмуть участь як українські, так і закордонні колективи.

Графік різдвяних богослужінь у храмі Царя Христа Отців Василіян-2017

Січень 4, 2017

Пропонуємо вашій увазі розклад Богослужінь у нашому храмі на Різдвяний час