Архиєрейською літургією та мистецьким дійством завершилося святкування 80-річчя храму Царя Христа

Урочисту Архиєрейську літургію в день храмового свята парафії Царя Христа очолив правлячий владика Бучацької єпархії Дмитро Григорак. Співслужили владиці: протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, отці-василіяни з парафії та ті, які завітали з близьких і далеких парафій, ігумени монастирів.

На літургію також зібралися сотні івано-франківців та гостей міста.

«Дякую нашим отцям-василіянам за служіння і парафіянам, які підтримують їх, звернувся до присутніх владика Дмитро Григорак. - Я тут служив ще у 1998 році і з того часу бачу просто вражаючі зміни – не лише тому, що є новобудови, але і сама атмосфера, взаємовідносини між людьми зовсім не ті, що були раніше. Проте – це лише дорога до святості, яка ніколи не закінчиться і не лише на цьому світі. Тому – вперед. Бог ще не все сказав через вас, отці. Тому бажаю дочекати до сторічного ювілею церкви – це цілком реально, ми всі помолодшаємо до того часу ще більше. Тож Божого благословення і всього найкращого».

«Вже не перший день наше серце переповнює, передусім, духовне відчуття вдячності Богові за цей дар ювілею, - наголосив настоятель парафії Царя Христа, ігумен монастиря отців-василіян в Івано-Франківську о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ - За дар поколінь, які тут закладали перший камінь, які сподівалися, що це буде місце злуки з Богом. І так воно і є. Вдячні Богові за ті покоління, які сподівалися, що це місце буде місцем виховання духовного збагачення а, передусім – натхнення і допомоги у щоденності. Вдячні Богові за тих усіх, хто тут трудиться у теперішній час і дбає про красу цього храму. Тим, які служать не покладаючи рук і передусім є живими каменями нашої Святині. Тому що ми будуємо храм разом. І перш за все – своєю присутністю. Це місце –храм – є місцем освячення для людей».

Настоятель подякував за присутність владиці Дмитру Григораку, протоігумену провінції Найсвятішого Спасителя і усім отцям, які були присутні на Архиєрейській службі – тим, хто приїхав з близьких і далеких парафій, ігуменам монастирів, владі міста та області. Також своїм отцям, які служать на парафії Царя Христа. «Ми щасливі що можемо служити на цій парафії, бо знаємо - скільки радості приносить це служіння людям, які його хочуть і потребують, і дійсно шукають. Тому дякуємо, що маємо роботу тут. Хай Господь винагородить. Цей ювілей – передусім ювілей парафії, яка є громадою віруючих».

На завершення літургії отцю Йосафату Хаймику, ЧСВВ були вручені вітальні грамоти від Митрополита Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина, влади міста та області.

Чудовим завершенням святкування ювілею храму Царя Христа стала концертна програма – мистецька академія «Будуємо храм разом» в обласній філармонії. Колективи, які є гордістю парафії і знані далеко за межами Прикарпаття та України, вчергове вразили своїм високим професійним виконавським рівнем і майстерністю. Це хори «Cantemus», «Осанна», «Істина», «Надія». Особливо тепло зустрічали глядачі виконання отця Климентія Шувара, ЧСВВ у спроводі колективу «Аве Марія». Гучні оплески лунали також після виступу гостей з Києва – «Малого хору Василія Великого» у супроводі колективу «Дрім оркестра». Гарним сюрпризом став спільний виступ усіх колективів, дитячого хору «Божі ангелята», василіанських аніматорів, яким допомагав також отець-ігумен Йосафат Хаймик, ЧСВВ.

Отже, святкові духовні і мистецькі заходи, які відбувалися у Храмі Христа Царя – одному з найулюбленіших у Івано-Франківську, залишили якнайкращі спогади. З Богом - до наступного ювілею!

Наталя Палій